Na pasie zieleni na ulicy Sielskiej w Olsztynie zostały zasadzone nowe rośliny. Jak się szybko okazało, kierowcy nie są zadowoleni z tego pomysłu.

Problem ten zauważył jeden z mieszkańców Olsztyna. Nowa roślinność posadzona na pasie zieleni stwarza zagrożenie, dla kierowców, ponieważ ogranicza widoczność i jednocześnie uniemożliwia, bezpieczny wyjazd. Jakby tego było mało, to rośliny jeszcze urosną, a samochody na tej ulicy jadą z dużą prędkością.

Okazuje się, że roślinność, która obecnie się tam znajduje została przeniesiona z alei Obrońców Tobruku, ponieważ teraz jest tam budowana droga, dla rowerów. Urzędnik olsztyńskiego Biura Komunikacji – Patryk Pulikowski twierdzi, że umieszczenie tam tej roślinności ma na celu upiększenie pasa rozdzielającego jezdnie.

Przyznał także, że stanowi, to zagrożenie i na dniach roślinność ma zostać usunięta, aby nie stwarzała zbędnego niebezpieczeństwa. Zapewnił także, że nowa flora, która ewentualnie się tam pojawi nie będzie stanowiła zagrożenia i będzie stanowczo niższa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj