Sąd w Olsztynie wydał wyrok pozbawiania wolności, dla Radosława T. na 8 lat z powodu oszustw powiązanych ze sprowadzaniem samochodów z zagranicy. Wyrok jeszcze nie jest prawomocny.

Prokuratora wystosowała we wrześniu 2017 do olsztyńskiego sądu akt oskarżenie przeciw mechanikowi. Dokonał on około 15 oszust w ciągu 5 lat (lata 2012-2017).

Przestępstwa, które popełnił mechanik rzekomo polegały na doprowadzeniu poszkodowanych do niekorzystnego, dla nich rozporządzania mieniem . Jak informuje sędzia Olgierd Dąbrowski kwoty oszustw sięgały od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych.

Z tego co ustaliła prokuratora Radosław T. brał pieniądze od klientów, które były przeznaczone na sprowadzenie samochodu, a potem przeznaczał je na własne potrzeby.

24 Maja 2018 r. Sąd Okręgowy w Olsztynie uznał Radosława T. za winnego i pozbawił go wolności na 8 lat. Dodatkowo przyznano mu obowiązek naprawienia szkód jakie wyrządził pokrzywdzonym w zakresie od 7 do 85 tyś. zł. Wyrok nie jest prawomocny.

Radosław T. już w przeszłości był karany za podobne przewinienia. 18 września 2017 r. został skazany za podobne wyczyny na 2 lata i 6 miesięcy więzienia.

5 lutego 2018 r. ten sam sąd skazał go na karę 3 lat więzienia za popełnienie 7 oszustw także związanych ze sprowadzaniem pojazdów z zagranicy. Wyrok ten został zaskarżony przez adwokata Radosława T.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj